Izabela Waniek

  Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim (specjalizacja nauczycielska).

  Stypendystka fundacji Batorego – ukończyła semestr studiów o specjalizacji nauczycielskiej na University College Galway w Irlandii. W 1994 r. założyła Szkołę Języków Obcych Egida, zaś w 1997 r. Biuro Wyjazdów Językowych Egida Travel. W pracy czuje się naprawdę spełniona, a czas wolny wypełnia jej pasja odkrywania artystycznych i kulturalnych tajemnic Italii.

  Joanna Bizoń

  Absolwentka WSHE w Łodzi na kierunku pedagogika rehabilitacyjna z terapią zajęciową. Swoją przygodę z Egidą rozpoczęła w 2012 roku i od tego czasu prowadzi sekretariat Egidy w oddziale w Wodzisławiu Śl. Praca i kontakt z ludźmi daje jej dużą satysfakcję.

  Anna Majer

  Menager oddziału Egidy w Katowicach. Lubi pracę z ludźmi. Uśmiech to jej wizytówka.

  Joanna Dubiel

  Absolwenta filologii angielskiej na Uniwersytecie Opolskim, nauczyciel od 17 lat (w tym 14 lat doświadczenia we wszystkich typach szkół ponadpodstawowych plus doświadczenie zdobyte dzięki dwójce własnych dzieci – bezcenne!). Jej motto życiowe to: „Don’t waste your life!” („Nie zmarnuj życia!”).

  Izabela Gąsior

  Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Cieszynie oraz studia magisterskie filologii germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest absolwentką studiów podyplomowych Studium Tłumaczy Języka Niemieckiego we Wrocławiu. Była studentką pedagogiki i komunikacji międzykulturowej na Uniwersytecie Koblenz-Landau w Niemczech oraz zdobyła dyplom studiów podyplomowych „Deutsch als Fremdsprache”. Pracuje z nami od 2005 r. Posiada doświadczenie w prowadzeniu kursów na różnym poziomie zaawansowania i w różnych przedziałach wiekowych. Prowadzi zajęcia grupowe jak i indywidualne, również w środowisku biznesowym. Prywatnie pilot wycieczek. Uwielbia podróżowanie oraz teatr współczesny.

  Mark Henderson

  I come from the town of Portstewart in Northern Ireland. Portstewart is a small seaside town with lots of cafés and a famous ice cream shop. Nearby there are lots of beautiful beaches and cliff paths to go for a walk on if the weather isn’t too wet!

  I have been living in Poland since 2007. I love playing music and singing. I can play the guitar, piano and clarinet. I also love cooking exotic dishes for my friends: sushi, Mexican fajitas, pizza, Indian curries, Moroccan Tagines. In the winter I like to go skiing in Wisła and Szczyrk. And in the summer I enjoy cycling everywhere. I like to meet new people and ask them lots of questions about their lives. I guess that’s why I’m an English teacher!

  Małgorzata Jakubczyk

  Absolwentka filologii angielskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu oraz Uniwersytetu Opolskiego.

  Swoją przygodę z Egidą rozpoczęła w 2013 roku. Uwielbia pracę z dziećmi dlatego też głównie prowadzi zajęcia w grupach młodszych.

  Dodatkowo od 2014 roku prowadzi zajęcia języka angielskiego dla przedszkolaków. Dzięki pracy z dziećmi każdego dnia przekonuje się że nauka angielskiego może być świetną zabawą.

  Tamara Kozak

  Pracuje z nami od 2001 r. jako lektor języka angielskiego. Jest egzaminatorem maturalnym CKE. Tamara to osoba pełna ciepła, nigdy nie opuszcza jej dobry humor. Jest nauczycielem wszechstronnym, całkowicie oddanym swojej pracy, a sukcesy językowe swoich słuchaczy traktuje jak swoje własne.

  Magdalena Makieła

  Od 23 lat pracuje jako nauczyciel języka hiszpańskiego. Jej przygoda z tym językiem zaczęła się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie studiowała filologię hiszpańską i francuską. W języku hiszpańskim, którym posługuje się ponad 450 milionów ludzi na całym świecie, zakochała się w trakcie rocznego stypendium na Kubie i miesięcznego pobytu w Meksyku. Od tamtego czasu stara się poprzez swoją pracę i zaangażowanie przekazywać swoim uczniom, studentom i słuchaczom pasję i miłość do tego, co związane z kulturą Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych.

  Od 23 lat pracuje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Przez ten czas miała okazję poznać większość regionów Hiszpanii i odbyć wiele ciekawych staży i kursów na najlepszych uniwersytetach tego kraju. Od 6 lat co roku wyjeżdża na kursy doskonalące do Salamanki – miasta-kolebki najstarszego uniwersytetu Hiszpanii. Podróże, książki, a także kino hiszpańskie to jej pasje.

  Anna Matkowska

  Absolwentka filologii romańskiej z subspecjalizacją italianistyczną Uniwersytetu Śląskiego. Od roku 1991 jest wykładowcą języka włoskiego ogólnego i specjalistycznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od 1996 r. jest też tłumaczem przysięgłym języka włoskiego. W roku 2007 ukończyła studia podyplomowe nauczania kultury polskiej i języka polskiego jako obcego w Uniwersytecie Śląskim, a w roku 2011 studia podyplomowe w zakresie psychologii menedżerskiej w Uniwersytecie Ekonomicznym. Jej pasją są książki, muzyka i podróże – najchętniej w różne regiony Włoch.

  David Schauffler

  Urodził się w Filadelfii. Mieszka w Polsce od kilkunastu lat. Od początku jego pobytu w kraju pracuje w wydziale filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, gdzie wykłada m.in. z literatury i historii brytyjskiej i amerykańskiej, historii filozofii i filozofii współczesnej. Zrobił PhD (filozofia) na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracuje również jako redaktor tekstów naukowych oraz nauczyciel języka angielskiego w szkołach.

  Martyna Kuczera

  Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku filologia angielska: program nauczycielski z językiem niemieckim. Najważniejszy jest dla niej dobry kontakt ze słuchaczami i satysfakcja z ich postępów bez względu na wiek czy poziom zaawansowania. Nauczając języka obcego korzysta z wielu metod, jednak szczególny nacisk kładzie na umiejętność komunikowania się. Uwielbia sport, muzykę i gotowanie.

  Joanna Such-Rachwalska

  Urodzona w Chicago. Angielski (wersja amerykańska) jest częścią jej życia do tego stopnia, że ze swoimi dziećmi rozmawia w domu przeważnie po angielsku. Dzięki temu obie jej córki są dwujęzyczne, co w zdumienie wprawia amerykańskie kuzynki…

  Ma doświadczenie w pracy z różnymi uczniami: dziećmi, młodzieżą, maturzystami i dorosłymi. Potrafi swobodnie nawiązać z nimi kontakt. Bezustannie szuka nowych rozwiązań, by uczynić swoją pracę ciekawszą i przyjemniejszą, a uczniom dostarczyć silnej motywacji do nauki. Corocznie bierze czynny udział w pracach egzaminatorów maturalnych i gimnazjalnych przy egzaminach ustnych i pisemnych. W wolnym czasie uwielbia zaszyć się w kącie z dobrą książką i przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość…

  Aurelia Szewieczek

  Pracuje w Egidzie od 1999 r. – zajmuje się przygotowaniem uczniów do egzaminów gimnazjalnych, maturalnych oraz FCE (do tej pory wszyscy jej uczniowie zdali ten egzamin), maturzyści uzyskują jedne z najwyższych punktacji, a gimnazjaliści oprócz najwyższych not dostają się bez problemu do liceum do klas bilingwalnych, uczniowie klas 6. zdają do klas językowych w gimnazjum na pierwszych miejscach. Prywatnie szczęśliwa mama Szymona.

  Pozostańmy w kontakcie

  Wodzisław Śląski
    788 997 121
    egida@egida.com.pl

  Katowice – Bażantowo
    506 145 322
    katowice@egida.com.pl

  Po 1. komunikatywność

  Prowadzimy zajęcia metodą komunikatywną, dopuszczającą popełnianie niewielkich błędów gramatycznych we wstępnej fazie nauki w celu uniknięcia zahamowań przed komunikowaniem się w języku obcym. Kładziemy nacisk na rozwijanie najważniejszych sprawności językowych, tj. mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu i rozumienia tekstu pisanego.

  Nauka z dobrych źródeł

  W naszej szkole wykorzystujemy podręczniki renomowanych wydawnictw, m.in.: Oxford University Press, Longman, Express Publishing, Hueber Verlag i Guerra Edizioni. Dużą uwagę przykładamy również do pracy z oryginalnymi tekstami i materiałami audiowizualnymi, które znacznie ułatwiają komunikację w danym języku i wpływają na skuteczność metody komunikatywnej.

  2017 © Szkoła Języków Obcych Egida - Wodzisław Śląski - Katowice
  Strony internetowe MBurszNet