O nas

  Egida została założona w 1994 r. Przez Izabelę Waniek oraz prof. Janusza Arabskiego.

  Na przestrzeni 27 lat działalności pomogła "otworzyć usta na świat" tysiącom zadowolonych klientów w każdym wieku. Specjalizujemy się w kursach przygotowujących do egzaminów Cambridge First, Cambridge Advanced oraz Proficiency. Przygotowujemy także do egzaminów Ósmoklasisty oraz Matury. Zajęcia od 2020 r. prowadzimy metodą on-line w systemie tandem teaching w którym jedno spotkanie odbywa się z nauczycielem polskim a drugie z obcokrajowcem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych odkrywaniem swoich pasji i zainteresowań z wykorzystaniem języka angielskiego!

  Wybierz interesującą Cię ofertę i skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 788 997 121 lub napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy!

  Od 1994 r. do teraz

  Szkoła Języków Obcych Egida powstała w 1994 r. w Wodzisławiu Śląskim. Została założona przez Izabelę Waniek, magister filologii angielskiej, z pomocą prof. Janusza Arabskiego z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pierwsze kursy języka angielskiego prowadziliśmy dla niespełna 40 osób. W roku 2000 szkoła gromadziła ponad 500 słuchaczy i zatrudniała 30 lektorów nauczających w czterech językach obcych – angielskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim.

  Od września 2012 r. Egida obecna była także w Katowicach, gdzie na osiedlu Bażantowo, przy ul. Pijarskiej 5, dla uczniów z Piotrowic, Kostuchny, Podlesia i Ligoty organizowaliśmy nasze kursy języków obcych.

  Współpraca z British Council

  Nasza współpraca z British Council rozpoczęła się w 1997 r., kiedy pierwsi słuchacze przystąpili do egzaminów FCE oraz CAE. W 2008 r. zostaliśmy uhonorowani członkostwem w programie partnerskim British Council Addvantage i co roku uczestniczymy nieprzerwanie w kolejnych edycjach tego programu.

  Obozy w Anglii od 1997 r. do dziś

  Wakacje z wyjazdami językowymi zaczęły się w Egidzie w 1997 r. Z myślą o naszych słuchaczach, którzy chcieli praktycznie wykorzystać zdobytą w naszej szkole wiedzę językową, zorganizowaliśmy pierwszy wyjazd do angielskiej Szkoły Językowej w Worthing w Wielkiej Brytanii.

  Od tamtej pory ze zorganizowanych przez Egidę warsztatowych obozów językowych do Anglii skorzystało wielu uczniów gimnazjum i liceum z nauczycielami, a podczas wakacji setki nastolatków z całej Polski.

  Zapraszamy do wspólnej przygody z językiem obcym

  Poszukujesz solidnej szkoły językowej dla siebie lub swoich dzieci? Chcesz uczyć się od kompetentnych i sympatycznych nauczycieli, którzy mają duże doświadczenie? A może zależy Ci na spotkaniach z ludźmi, dla których język jest prawdziwą pasją? Zapraszamy do Egidy!

  Specjalizujemy się w kursach przygotowujących do egzaminów Cambridge First, Cambridge Advanced oraz Proficiency. Przygotowujemy także do egzaminów Ósmoklasisty oraz Matury. Zajęcia od 2020 r. prowadzimy metodą on-line w systemie tandem teaching w którym jedno spotkanie odbywa się z nauczycielem polskim a drugie z obcokrajowcem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych odkrywaniem swoich pasji i zainteresowań z wykorzystaniem języka angielskiego!

  Wybierz interesującą Cię ofertę i skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 788 997 121 lub napisz na adres egida@egida.com.pl.

  Zapraszamy!

  Pozostańmy w kontakcie

  Wodzisław Śląski
    788 997 121
    egida@egida.com.pl

  Po 1. komunikatywność

  Prowadzimy zajęcia metodą komunikatywną, dopuszczającą popełnianie niewielkich błędów gramatycznych we wstępnej fazie nauki w celu uniknięcia zahamowań przed komunikowaniem się w języku obcym. Kładziemy nacisk na rozwijanie najważniejszych sprawności językowych, tj. mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu i rozumienia tekstu pisanego.

  Nauka z dobrych źródeł

  W naszej szkole wykorzystujemy podręczniki renomowanych wydawnictw, m.in.: Oxford University Press, Longman, Express Publishing, Hueber Verlag i Guerra Edizioni. Dużą uwagę przykładamy również do pracy z oryginalnymi tekstami i materiałami audiowizualnymi, które znacznie ułatwiają komunikację w danym języku i wpływają na skuteczność metody komunikatywnej.

  2017 © Szkoła Języków Obcych Egida - Wodzisław Śląski - Katowice
  Strony internetowe MBurszNet