Jak uczymy?

  Egida – metody nauczania

  Zajęcia w Egidzie prowadzone są metodą komunikatywną, dopuszczającą popełnianie niewielkich błędów gramatycznych we wstępnej fazie nauki w celu obniżenia poziomu zahamowań przed komunikowaniem się w języku obcym. W metodzie tej nacisk kładziony jest na rozwijanie czterech najważniejszych sprawności językowych: mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu oraz rozumienia tekstu pisanego.

  W naszej szkole pracujemy z wykorzystaniem podręczników renomowanych wydawnictw, między innymi: Oxford University Press, Longman, Express Publishing, Hueber Verlag i Guerra Edizioni.

  Dużą uwagę przykładamy również do pracy z oryginalnymi tekstami i materiałami audiowizualnymi, które znacznie ułatwiają komunikację w danym języku i wpływają na skuteczność metody komunikatywnej.

  W grupach o poziomie zaawansowania wyższym od A1, zajęcia konwersacyjne jeden raz w tygodniu prowadzą zatrudnieni przez Egidę nauczyciele obcokrajowcy – native-speakerzy.

  W czasie roku szkolnego postępy słuchaczy w przyswajaniu słownictwa podlegają systematycznej ocenie podczas każdej lekcji. Cyklicznie przeprowadzane są również pisemne testy sprawdzające stopień opanowania materiału, które odbywają się w budynku szkoły. Na koniec każdego roku szkolnego organizujemy test końcowy, zaliczenie którego jest warunkiem uzyskania dopuszczenia na kolejny poziom zaawansowania. Uprawnia to również do otrzymania Zaświadczenia Ukończenia Kursu.

  Zapewniamy kontynuację nauki na kolejnych poziomach nauczania, pomoc i fachową poradę dotyczącą pracy nad przyswajaniem języka angielskiego.

  Kursy językowe – dla każdego

  Od 2020 r. oferujemy profesjonalne kursy języka angielskiego on-line za pośrednictwem platformy Zoom. Nauka odbywa się w mini grupach 4-6 osobowych – osobno dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W grupach o poziomie zaawansowania wyższym od A1, zajęcia konwersacyjne jeden raz w tygodniu prowadzą nauczyciele obcokrajowcy – native- speakerzy. Zapraszamy do stworzenia własnej grupy składającej się np. z krewnych lub znajomych.

  Kursy egzaminacyjne – dobrze przygotowujemy

  Naszą specjalnością są kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge – FCE, CAE oraz CPE.

  Egida jest członkiem programu partnerskiego z British Council, w ramach którego nasi słuchacze otrzymują zniżki od opłaty egzaminacyjnej. Nasi nauczyciele regularnie korzystają ze szkoleń metodycznych organizowanych przez Cambridge oraz British Council, co skutkuje bardzo wysokim poziomem prowadzonych przez nas kursów egzaminacyjnych i wysoką skutecznością w przygotowaniu naszych kandydatów do egzaminów.

  Więcej o certyfikatach Cambridge pod adresem http://www.britishcouncil.pl/egzaminy/cambridge-english

  Szukasz nowoczesnej i profesjonalnej szkoły języków obcych dla siebie, swoich dzieci lub znajomych? Wybierz ofertę, która Cię interesuje i skontaktuj się z nami, by omówić szczegóły.

  Wybierz interesującą Cię ofertę i skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 788 997 121 lub napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy!

  Specjalizujemy się w kursach przygotowujących do egzaminów Cambridge First, Cambridge Advanced oraz Proficiency. Przygotowujemy także do egzaminów Ósmoklasisty oraz Matury. Zajęcia od 2020 r. prowadzimy metodą on-line w systemie tandem teaching w którym jedno spotkanie odbywa się z nauczycielem polskim a drugie z obcokrajowcem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych odkrywaniem swoich pasji i zainteresowań z wykorzystaniem języka angielskiego!

  Wybierz interesującą Cię ofertę i skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 788 997 121 lub napisz na adres egida@egida.com.pl.

  Zapraszamy!

  Pozostańmy w kontakcie

  Wodzisław Śląski
    788 997 121
    egida@egida.com.pl

  Po 1. komunikatywność

  Prowadzimy zajęcia metodą komunikatywną, dopuszczającą popełnianie niewielkich błędów gramatycznych we wstępnej fazie nauki w celu uniknięcia zahamowań przed komunikowaniem się w języku obcym. Kładziemy nacisk na rozwijanie najważniejszych sprawności językowych, tj. mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu i rozumienia tekstu pisanego.

  Nauka z dobrych źródeł

  W naszej szkole wykorzystujemy podręczniki renomowanych wydawnictw, m.in.: Oxford University Press, Longman, Express Publishing, Hueber Verlag i Guerra Edizioni. Dużą uwagę przykładamy również do pracy z oryginalnymi tekstami i materiałami audiowizualnymi, które znacznie ułatwiają komunikację w danym języku i wpływają na skuteczność metody komunikatywnej.

  2017 © Szkoła Języków Obcych Egida - Wodzisław Śląski - Katowice
  Strony internetowe MBurszNet