Jak uczymy?

  Egida – metody nauczania

  Zajęcia w Egidzie prowadzone są metodą komunikatywną, dopuszczającą popełnianie niewielkich błędów gramatycznych we wstępnej fazie nauki w celu obniżenia poziomu zahamowań przed komunikowaniem się w języku obcym. W metodzie tej nacisk kładziony jest na rozwijanie czterech najważniejszych sprawności językowych: mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu oraz rozumienia tekstu pisanego.

  W naszej szkole pracujemy z wykorzystaniem podręczników renomowanych wydawnictw, między innymi: Oxford University Press, Longman, Express Publishing, Hueber Verlag i Guerra Edizioni.

  Dużą uwagę przykładamy również do pracy z oryginalnymi tekstami i materiałami audiowizualnymi, które znacznie ułatwiają komunikację w danym języku i wpływają na skuteczność metody komunikatywnej.

  W regularnych odstępach czasu, w grupach o poziomie zaawansowania wyższym od A1, zajęcia konwersacyjne prowadzą zatrudnieni przez Egidę nauczyciele obcokrajowcy – native- speakerzy.

  W czasie roku szkolnego postępy słuchaczy w przyswajaniu słownictwa podlegają systematycznej ocenie podczas cotygodniowych, krótkich sprawdzianów. Cyklicznie przeprowadzane są również testy sprawdzające stopień opanowania materiału. Na koniec każdego roku szkolnego organizujemy test końcowy, zaliczenie którego jest warunkiem uzyskania dopuszczenia na kolejny poziom zaawansowania. Uprawnia to również do otrzymania Zaświadczenia Ukończenia Kursu.

  Zapewniamy kontynuację nauki na kolejnych poziomach nauczania, pomoc i fachową poradę dotyczącą pracy nad przyswajaniem wybranego przez Ciebie języka.

  Kursy językowe – dla każdego

  Oferujemy profesjonalne kursy języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i włoskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Nauka odbywa się w grupach 10 -12-osobowych lub w minigrupach 6-8-osobowych – osobno dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy do stworzenia własnej grupy składającej się np. z krewnych lub znajomych.

  Posiadamy również bogate doświadczenie w prowadzeniu kursów językowych dla firm oraz instytucji, które przygotowujemy po starannym oszacowaniu potrzeb językowych danej firmy.

  Kursy egzaminacyjne – dobrze przygotowujemy

  Prowadzimy kursy przygotowujące dzieci do egzaminu szóstoklasisty, młodzież do egzaminu gimnazjalnego oraz licealistów do matury. Naszą specjalnością są kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge – FCE, CAE oraz CPE.

  Egida jest członkiem programu partnerskiego z British Council, w ramach którego nasi słuchacze otrzymują zniżki od opłaty egzaminacyjnej. Nasi nauczyciele regularnie korzystają ze szkoleń metodycznych organizowanych przez Cambridge oraz British Council, co skutkuje bardzo wysokim poziomem prowadzonych przez nas kursów egzaminacyjnych i 100% skutecznością w przygotowaniu naszych kandydatów do egzaminów.

  Więcej o certyfikatach Cambridge pod adresem http://www.britishcouncil.pl/egzaminy/cambridge-english

  Szukasz nowoczesnej i profesjonalnej szkoły języków obcych dla siebie, swoich dzieci lub znajomych? Chcesz poszerzyć kompetencje swoich pracowników w zakresie znajomości języków obcych? Wybierz ofertę, która Cię interesuje i skontaktuj się z nami, by omówić szczegóły.

  Od lat nasi wykwalifikowani lektorzy prowadzą ciekawe lekcje języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego i hiszpańskiego. Organizujemy również kursy przygotowujące do matury, egzaminu gimnazjalnego oraz kursy egzaminacyjne FCE, CAE oraz CPE. W ofercie dodatkowo szkolenia dla firm, warsztatowe obozy językowe dla szkół i wycieczki do wybranych miast Europy.

  Wybierz interesującą Cię ofertę i skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 788 997 121 lub napisz na adres egida@egida.com.pl. Zapraszamy!

  Pozostańmy w kontakcie

  Wodzisław Śląski
    788 997 121
    egida@egida.com.pl

  Katowice – Bażantowo
    506 145 322
    katowice@egida.com.pl

  Po 1. komunikatywność

  Prowadzimy zajęcia metodą komunikatywną, dopuszczającą popełnianie niewielkich błędów gramatycznych we wstępnej fazie nauki w celu uniknięcia zahamowań przed komunikowaniem się w języku obcym. Kładziemy nacisk na rozwijanie najważniejszych sprawności językowych, tj. mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu i rozumienia tekstu pisanego.

  Nauka z dobrych źródeł

  W naszej szkole wykorzystujemy podręczniki renomowanych wydawnictw, m.in.: Oxford University Press, Longman, Express Publishing, Hueber Verlag i Guerra Edizioni. Dużą uwagę przykładamy również do pracy z oryginalnymi tekstami i materiałami audiowizualnymi, które znacznie ułatwiają komunikację w danym języku i wpływają na skuteczność metody komunikatywnej.

  2017 © Szkoła Języków Obcych Egida - Wodzisław Śląski - Katowice
  Strony internetowe MBurszNet